Beleggen in kunst & cultuur, 3,6% rendement de afgelopen 5 jaar.
09 Kunst en cultuur
Onder dit kopje scharen wij elke vorm van creatieve expressie die de ontwikkeling van individuele personen en de samenleving als geheel bevordert, stimuleert en inspireert.
Kijk wat we doen met uw geld
- 96511
- 6
- 7
- /nl/over-triodos-bank/mijngeldgaatgoed/resultaten/
Het totale volume van de financieringen die wij in 2010 aan de sector kunst en cultuur verstrekten
Het groeipercentage van het Triodos Cultuurfonds in 2009, wat overeenkomt met een totale waarde van EUR 138,9 miljoen
Het percentage van de financieringen van ons Cultuurfonds dat naar de uitvoerende kunsten gaat. 12% van de financieringen gaat naar musea
We stimuleren kunstenaars om zich meer als ondernemer te profileren en meerdere financieringsbronnen aan te boren
We ondersteunen de kunst- en cultuursector omdat de mogelijkheid tot vrije expressie een wezenlijk onderdeel van een duurzame samenleving is
In samenwerking met Cultuur-Ondernemen staat Triodos Bank garant voor zowel kleine als grote kunstenaars
Onze deskundige: Eric Holterhues
'Wie financiert er nu eigenlijk kunst? Is kunst en cultuur niet te kostbaar om afhankelijk te zijn van de overheid of rijke weldoeners?'
Eric Holterhues is sinds 2000 in dienst bij Triodos Bank. Als senior accountmanager was hij actief in de financiering van de culturele sector en hielp hij mee aan de realisatie van Triodos Cultuurfonds. Vervolgens werd hij manager kredietverlening en in die functie eindverantwoordelijk voor alle kredietverlening vanuit Triodos Bank in Nederland, waaronder die aan de kunst- en cultuursector. Sinds september 2010 is Eric Holterhues Hoofd Kunst en Cultuur bij Triodos Investment Management.
Meer over Eric HolterhuesNetwerken en Partners
Cultuur-Ondernemen
Cultuur-Ondernemen biedt ondersteuning aan kunstenaars die een zelfstandig beroep willen uitoefenen
Cultuur-Ondernemen
Bent u als belegger geïnteresseerd in het steunen van kunst en cultuur?
Triodos in actie
Wij zijn ervan overtuigd dat kunst en cultuur de persoonlijke ontwikkeling van elk individu ten goede komen. Daarom streven we ernaar onze medewerkers een inspirerende werkomgeving te bieden. Triodos Bank heeft een eigen kunstverzameling, die wordt beheerd door de kunstcommissie. In tegenstelling tot andere banken ziet Triodos Bank haar kunstverzameling niet als een financiële investering. Om die reden kopen we kunstwerken die voornamelijk van jonge kunstenaars afkomstig zijn en die aansluiten bij verschillende thema's. Op dit moment hebben we gekozen voor de thema's natuur en figuratieve kunst.